KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Naši lídři

Pavel Bělobrádek
Královéhradecký kraj
Pavel Bělobrádek
předseda KDU-ČSL, veterinární lékař a specialista na veterinární hygienu, ekologii a ochranu zvířat proti týrání, zastupitel v Náchodě. Je ženatý a má čtyřměsíčního synka Josefa. Je typem politika, který říká nahlas, co si myslí. Od doby jeho nástupu do funkce stoupla KDU-ČSL v preferencích tak, že je již stabilně nad hranicí pěti procent.
Marian Jurečka
Olomoucký kraj
Marian Jurečka
je soukromým zemědělcem, obchodním manažerem v sektoru dodavatelů pro zemědělskou prvovýrobu a také 1. místopředsedou KDU-ČSL. Jeho cílem je ochrana tradičních českých potravin před nekvalitním dovozem a zlepšení života běžných lidí v Olomouckém kraji.
Stanislav Juránek
Jihomoravský kraj
Stanislav Juránek
je senátorem PČR a náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje. Byl prvním jihomoravským hejtmanem, a jednou z mnoha věcí, které v pozici hejtmana prosadil, je Integrovaný dopravní systém Jihomoravské kraje, jímž se inspirovaly další kraje v republice. Prosazuje program tzv. Regionpasů, které by všem lidem Jihomoravského kraje umožnily podílet sdílet slevy na energie a telekomunikační služby.
Jiří Čunek
Zlínský kraj
Jiří Čunek
senátor, otec čtyř dcer a bývalý starosta Vsetína, za kterým je na Vsetínsku vidět velký kus práce. Nebojí se pojmenovávat věci pravými jmény a nebojí se řešit problémy, které lidi skutečně pálí. I to bylo zřejmě důvodem mediální kampaně proti jeho osobě. Navzdory neutichajícímu zájmu médií o jeho osobu, jde si tento politik tvrdě za svým a je ve proto svém regionu velmi ceněn.
Ing. Eva Směšná
Liberecký kraj
Eva Směšná
studovala dvě vysoké školy, Vysokou školu chemicko-technologickou a Vysokou školu aplikovaného práva, je nositelkou řady odborných certifikátů v projektovém managamentu a v řízení inovací v ekologii, pracovala a pracuje jako poradce v oblasti ochrany životního prostředí pro velké firmy, hovoří anglicky, rusky a německy. K jejím koníčkům patří sport (squash, stolní tenis, basketbal, lyžování, cyklistika) a cestování po celém světě. Má své osobní motto: Hrát fér vyžaduje charakter a kuráž
Vít Slováček
Moravskoslezský kraj
Vít Slováček
je otcem dvou dětí a starostou Českého Těšína. Hlavním cílem politiky tohoto starosty za KDU-ČSL je vysoká úroveň a dostupnost sociálních služeb v Českém Těšíně a rovněž příhraniční spolupráce s Polskem na co nejvyšší úrovni tak ,aby byl kompenzován handicap hraničního města.
Roman Línek
Pardubický kraj
Roman Línek
zkušený, slušný a pracovitý politik. Od počátku 90. let úspěšně zastával řadu veřejných funkcí – náměstek primátora města Pardubic, náměstek ministra pro místní rozvoj, po roce 2000 historicky první hejtman, dnes vicehejtman Pardubického kraje. Českou republiku také zastupuje ve vedení Výboru regionů EU v Bruselu. Absolvent ČVUT Praha je otec dvou dcer, manželka je advokátka a domluví se anglicky, německy či rusky. V posledních 4 letech zodpovídá za finance Pardubického kraje a má i přímý podíl na úspěšném čerpání evropských fondů ve svém kraji, které není provázeno žádnými skandály.
Petr Náhlík
Plzeňský kraj
Petr Náhlík
vystudoval obor geodézie a kartografie na ČVUT. V osmdesátých letech samizdatově vydával sborníky a časopisy, čímž si vysloužil nejen dozor StB , ale i vězení. Navzdory tomu, že je považován za zásadového člověka, projevuje i velký smysl pro humor. Je zkušeným politikem, za KDU-ČSL působil 8 let na pozici náměstka primátora města Plzně.
Miroslav Rovenský
Středočeský kraj
Miroslav Rovenský
otec tří krásných dcer a rodák z Mnichovic je velmi úspěšným hudebníkem, pedagogem i zastupitelem. Získal stálé angažmá v Akademie für Alte Musik v Berlíně a také v Amphion Blaser Oktett ve švýcarské Basileji. Chce změnit model zavedeného vládnutí ve Středních Čechách pod heslem ,,Politicko-obchodní a lobbistické vztahy pošlou křesťanští demokraté na smetiště dějin". Prosazuje projekt Otevřené hejtmanství, který zavede povinnost zveřejnit na internetu všechna hlasování, rozhodování a veřejné zakázky včetně malých smluv. Jeho mottem je „ Občan má právo vidět politikovi na prsty“. Mezi jeho koníčky patří samozřejmě vážná hudba a také dobré jídlo.
Vít Kaňkovský
Kraj Vysočina
Vít Kaňkovský
je primářem a ortopedem havlíčkobrodské nemocnice,kde v letech 2006-2011 vykonával funkci ředitele. Je 17 let ženatý a s manželkou Magdalénou vychovávají 4 děti, 3 dcery a 1 syna. Nejmladší dcerka se na jaře tohoto roku. Vít Kaňkovský je nestraník, ale dlouhodobě se hlásí ke křesťanskodemokratickému proudu v politice a čtvrté volební období je zastupitelem města Třešť za KDU-ČSL. Chtěl by se podílet na kultivaci politického stylu v naší zemi, i proto přijal nabídku být lídrem kandidátky KDU-ČSL v Kraji Vysočina. Další velkou motivací je pro něj prosazení zdravotní politiky, která zachová dostupnou a kvalitní zdravotní péčei pro všechny občany kraje. Ve volném čase rád hraje tenis, v zimě lyžuje a je nadšeným hudebníkem. Působí jako zpěvák hudební skupiny Pozdní sběr, složené ze zdravotníků havlíčkobrodské nemocnice.
Marek Poledníček
Karlovarský kraj
Marek Poledníček
je otcem dvou dětí, 16 let působil jako ředitel Domu kultury v Ostrově, založil kabelovou televizi v Ostrově a byl iniciátorem dětských mediálních aktivit v rámci Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Podílel se na řadě projektů pro rozvoj cestovního ruchu na západě Čech, jako například Cesta porcelánu, architektura 50. let v Karlovarském kraji a Sasku. Podporuje zápis západočeského lázeňského trojúhelníku a montánních památek Krušnohoří na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je ženatý, má dvě děti, rád jezdí na horském kole a poslouchá rychlou hudbu.
Zdeněk Dvořák
Jihočeský kraj
Zdeněk Dvořák
je zakladatelem a současným ředitelem Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích. Pod jeho vedením byla škola v roce 2011 co do úspěšnosti studentů ve státních maturitách nejlepší v Jihočeském kraji a zároveň desátá nejlepší v republice. Jeho hlavním cílem je dát mladým lidem takové vzdělání a jazykové vybavení, aby neměli problém na evropském trhu práce. Považuje vzdělání za největší hodnotu, kterou můžeme našim dětem v životě dát.